Elon Musk nadále podporuje DOGE – Podívejte se, co přidal na svůj Twitter!

0
Elon Musk nadále podporuje DOGE - Podívejte se, co přidal na svůj Twitter!

Jen měsíc poté, co generální ředitel Tesly a SpaceX Elon Musk vyjádřil skeptické poznámky k BTC, opět výrazně podpořil altcoinový Dogecoin (DOGE). Musk, který je již znám jako velký fanoušek DOGE, potvrdil své nadšení z kryptoměny v tweetu 3. března. Zatímco počáteční tweet není přesně spojen s kryptoměnami, ale pouze s nápisem „Dogs rock”, následující tweet „Mají nejlepší minci.” jasně dokazuje, že Musk narážel na Dogecoin.

Musk je známým fanouškem DOGE

To není poprvé, kdy generální ředitel společnosti Tesla vyjádřil svůj pozitivní postoj k DOGE. V dubnu 2019 Elon Musk tweetoval, že DOGE „by mohla být” jeho oblíbená kryptoměna a dodává, že je „celkem v pohodě”.

Odeslaný screenshot obrázek
Zdroj: Twitter

Mohlo by vás zajímat: Cesta od vtipu až na největší burzu – Dogecoin je na Binance

Musk je známý také díky spolupráci s tvůrcem Dogecoinu Jacksonem Palmerem v boji proti podvodníkům s kryptoměnami na Twitteru. Slavný technologický podnikatel byl dokonce vybrán na Twitteru, aby se stal „generálním ředitelem” Dogecoinu, čímž porazil další kandidáty, jako je spoluzakladatel Etherea (ETH) Vitalik Buterin nebo tvůrce Litecoinu (LTC) Charlie Lee.

Odeslán screenshot obrázek
Zdroj: Twitter

Dogecoin je kryptoměna založená na blockchainu, která se narodila z meme „Doge” na počest psa plemene shiba-inu. Společnost DOGE přišla na trh v roce 2013 a kryptoměna se stala široce používanou. Její popularita údajně výrazně přesahuje očekávání jejího zakladatele Billyho Markuse.

Čtěte také: Příběh generálního ředitele společnosti Binance – Jak se dostal na vrchol?

Pravidelný seznam 25 nejvýznamnějších mincí podle tržní kapitalizace – Dogecoin se podle Coin360 mírně propadl a zařadil se mezi 32 největších kryptoměn v současnosti. Altcoin za posledních 24 hodin vzrostl o 1 % a pohyboval se na úrovni 0,002 $.

Dogecoin 30denní cenový graf. Zdroj: Coin360
30denní cenový graf Dogecoínu. Zdroj: Coin360

Slavný technologický podnikatel vypadá, že změnil svůj pozitivní postoj k BTC

Elon Musk se pokládá za nejoblíbenějšího a nejinstitucionálnějšího guru v kryptoprůmyslu. Aktivně diskutuje nejen o Dogecoinu, ale i všeobecně o kryptoměnách. V březnu 2019 Musk pochválil BTC – tvrdil, že jeho struktura je „celkem geniální”. Coin je „mnohem lepší způsob, jak přenést hodnotu než kousky papíru”.

Šéf Tesly ale možná zklamal některé věřící v BTC svými nejnovějšími poznámkami. Musk 20. ledna uvedl, že BTC není pro něj „bezpečné” slovo. Zpochybňoval zejména právní postavení BTC.

Nenechte si ujít:

Skutečná pravda o blbém koronaviru a hrozbě, kterou představuje pro svět

VAROVÁNÍ – Nový Cerberus trojan vám vykrade i zabezpečený Coinbase účet!

Měli byste si na důchod spořit v Bitcoinu? Shrnutí pro a proti

Originální verze tohoto článku, který se nachází zde na CoinMagazin.cz, byla publikována na našem slovenském webu KryptoMagazin.sk

Zdroj:
cointelegraph.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno