Vitalik Buterin o budoucnosti Etherea – Takto se odlišuje od Bitcoinu

0
buterin_ethereum

Vitalik Buterin, 25-letý spoluzakladatel Etherea, je průkopníkem ve světě kryptoměn. V roce 2014 získal Buterin stipendium od společnosti Peter Thiel v hodnotě 100 000 dolarů za práci na vývoji platformy Ethereum a související digitální měny „Ether“ spolu s otevřeným programovacím jazykem, který umožňuje vývojářům vytvářet decentralizované aplikace blockchainu.

Výzkumník, programátor a spisovatel, který se narodil v Moskvě a vyrůstal v Torontu, má v současnosti odhadovanou hodnotu majetku v rozmezí mezi 50 až 150 miliony dolarů, přičemž většinu svého majetku má v kryptoměně Ethereum. Minulý týden mluvil během fotbalové konference Blockchain v Port se známými osobnostmi o kryptoměnách a budoucnosti Etherea.

Proč má Ethereum budoucnost

“Jednou z velkých věcí, které je třeba oznámit, je skutečnost, že blockchain byl před pěti lety jen o Bitcoinu. Ale nyní je síť mnohem větší než tehdy. Je rozdělena na samostatné prostory, které mají mnoho různých vizí.”

– Vitalik Buterin

Pokud jde o Bitcoin, je to decentralizovaná kryptoměna běžící na blockchainu. Ať už Ethereum nebo Bitcoin byl vytvořen s jasným cílem decentralizovat svět financí a možnost vyhnout se státním regulacím. Blockchain je pouze nástroj, který umožňuje tyto konkrétní věci.

Ethereum dapps budou bezpečnější. Postará se o to nová Ethereum Trust Alliance. Chcete vědět víc?

Jedním z prvních příkladů decentralizovaných aplikací v síti Ethereum které nejsou měnou je DMS, což je druh decentralizované alternativy k systému názvů domén – v podstatě decentralizuje seznam adres URL [webová adresa]. Dalším příkladem je projekt s názvem OpenCerts. Zaznamenává si univerzitní diplomy a jiné druhy certifikátů a ukládá je na blockchain Etherea. Takže, pokud si chcete ověřit něčí certifikát, můžete naskenovat blockchain a zkontrolovat, zda existuje a zda ještě nebyl zrušen.

Dalším důležitým prostorem je podnikové sledování. Tato myšlenka říká, že používáme verze blockchainu pro speciální účely. Někdy nazývané soukromé blockchainy – které jsou pouze částečně decentralizované. Je to méně radikální než nahrazení všech korporací. Soukromé blockchainy by mohly najít využití ve velkých společnostech.

Co číst dál?

Vyplatí se koupit Ethereum? 5 důvodů, proč ještě bude růst

Zdroj:
coindesk.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno