ZPRÁVY – Bitcoin překonal 6 000 $ a udělal +20% – Kryptoměny ukázaly akciovým trhům, jak se to dělá!

0
ZPRÁVY - Bitcoin překonal 6 000 $ a udělal +20 % - Kryptoměny akciovým trhům ukázaly, jak se to dělá!

Trh s kryptoměnami se po týdnu od mega propadu jakžtakž zvedl. Bitcoin dnes předvedl krásný 20% růst, dokonce i prorazil rezistenci na hladině 6 000 $. Jde o klíčovou úroveň, která nám v uplynulých sedmi dnech hned několikrát překazila návrat zpět.

Bitcoin dnes skutečně zazářil 18% nárůstem. Je radost jej sledovat. Pokud se dostaneme nad loňské low 6 500 $, teoreticky by nám už nic nemělo stát v cestě a mohli bychom otestovat i střednědobou klesající trendline.

ZPRÁVY - Bitcoin překonal 6 000 $ a udělal +20 % - Kryptoměny akciovým trhům ukázaly, jak se to dělá!
1h BTC/USD – Coinbase Pro
1W BTC/USD – Coinbase Pro
1W BTC/USD – Coinbase Pro

Je Bitcoin bezpečný přístav pro investory? Těžko říct. V posledních týdnech sice padal spolu s akciovými trhy, ale klesalo i zlato… Více jsme toto téma rozvedli v našem článku.

Je tedy Bitcoin bezpečný přístav pro investory?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Těžba Bitcoinu pravděpodobně bude o něco jednodušší. Po aktuálních dumpech množství minerů vypnulo své stroje a čekají, až se situace uklidní a cena vrátí zpět. Vytěžit jeden Bitocin totiž stojí přibližně 8 000 $. Při současné ceně 6 200 $ se to stále nevyplatí. A vzhledem k nadcházejícímu halvingu je dobře, že hashrate sítě klesá. Je totiž více než pravděpodobné, že cena Bitcoinu tentokrát nebude držet krok. A to i navzdory dnešnímu příjemnému růstu.

I altcoiny dnes letí nahoru, i když většina o něco pomaleji než Bitcoin samotný. Ethereum drží krok a předvedlo 19% pumpu. XRP narostlo pouze o 14 %. Dnes suverénně zazářil Bitcoin SV, který i navzdory negativním zprávám z Craigových soudů poskočil o 33 %. Bitcoin Cash narostl o 25 %.

Aktuální kurzy kryptoměn můžete sledovat přes tento odkaz.

Ekonomika

Zatímco kryptoměny stoupají, akciové trhy se stále trápí. Americké indexy sice vykreslily zelenou svíčku, ale stále jsou na velmi nízkých hodnotách. Dow Jones (DJI) se propadl na 19 000 bodů, avšak momentálně se již drží nad 20 000 body.

ZPRÁVY - Bitcoin překonal 6 000 $ a udělal +20 % - Kryptoměny akciovým trhům ukázaly, jak se to dělá!

I evropské indexy mírně posílily, ale stále jsou pod včerejší open cenou. Panevropský Stoxx Europe 600 dnes ale narozdíl od DJI jen rostl. Důvodem je pravděpodobně reakce ECB na současnou situaci a představení balíčku protiopatření v hodnotě 750 miliard eur (20,9 bilionu Kč). Tyto peníze v nejbližší době napumpuje do ekonomiky, což by ji mohlo oživit. Je však otázkou, zda tištění nových peněz oddálí krizi.

ZPRÁVY - Bitcoin překonal 6 000 $ a udělal +20 % - Kryptoměny akciovým trhům ukázaly, jak se to dělá!
1D STOXX Europe 600

Chcete vědět víc? Na tomto webu denně sledujeme stav světové ekonomiky. Co bude následovat? A můžeme se obávat zestátňování majetku? Je bezpečné držet v této době peníze v bance? Situaci jsme podrobně rozebrali v tomto článku.

Máte zájem o nezávislé zpravodajství? Sledujte nás na facebooku a přihlaste se k odběru notifikací. Nenechte si ujít novinky ze světa a z kryptoměn!

Zachrání nás nakonec kvantitativní uvolňování před krachem ekonomiky? Možná. Světoví ekonomové ale nevědí, co dělají, protože to nikdy nebylo vyzkoušeno v praxi. Snižování úrokových sazeb, skupování dluhopisů a pumpování uměle vytvořených peněz nezní jako recept na úspěch.

Tim Draper tvrdí, že Bitcoin by mohl pomoci…

Svět z krize nezachrání žádná vláda, ale Bitcoin, tvrdí Tim Draper

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno